Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Sonda
Drogi Kliencie:
Który z olei CW HEMP: EVERYDAY używasz?

"MARIHUANA MEDYCZNA Doświadczenia Lekarza Praktyka" Dr n. med. David Casarett

Dostępność: Wyczerpany u producenta - oczekiwanie na wznowienie
Cena: 43,30 zł 43.30
ilość szt.
Zyskujesz 43 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

MARIHUANA MEDYCZNA Doświadczenia Lekarza Praktyka Dr n. med. David Casarett

W swojej najnowszej książce MARIHUANA MEDYCZNA Doświadczenia Lekarza Praktyka (tytuł oryginału: Stoned: A Doctor's Case for Medical Marijuana), doktor David Casarett, ceniony naukowiec i profesor medycyny paliatywnej, postanawia odpowiedzieć na te pytania poprzez własne doświadczenia. Podejmuje się wszystkich możliwych działań – eksperymentuje nawet na sobie samym – aby odnaleźć dowody na medyczny potencjał marihuany. Odwiedza obskurne kliniki w Kalifornii i Kolorado, gdzie podaje się za pacjenta, smaruje nogi tajemniczą pastą z marihuany, próbuje wina z konopi i pobiera nauki u wytwórcy haszyszu.

Autor porusza się w realnym świecie i doświadcza tego, o czym inni jedynie dyskutują. Rozmawia z naukowcami, lekarzami i pacjentami z całego świata, zdobywając wiedzę o tym, jak faktycznie działa – i jak nie działa – marihuana.

Efektem tych poszukiwań jest wspaniała lektura i tak bardzo obecnie potrzebne obiektywne spojrzenie praktykującego lekarza, niosące odpowiedzi na pytanie, na co marihuana naprawdę pomaga i czy zagrożenia wynikające z jej stosowania przewyższają korzyści, jakie ono niesie.

Doktor Casarett wydobywa na światło dzienne historie graniczących z cudem sukcesów, takich jak dziecko cierpiące na chroniczną epilepsję, które w końcu uwolniło się od niej dzięki olejowi kannabidiolowemu. Odwiedza dom opieki w Tel Avivie, w którym osiąga się spektakularne sukcesy podając marihuanę pacjentom cierpiącym na demencję. Z drugiej strony, opisuje historię pacjenta przekonanego, że marihuana uwolniła go od raka płuc, okazuje się jednak, że został wprowadzony w błąd. Przesiewając mity i przesądy od naukowych dowodów, Casarett wyjaśnia między innymi przyczyny, dla których:

• marihuana może być najlepszą opcją leczenia pewnych typów bólu,
• palenie trawki nie niesie ze sobą znaczącego ryzyka uszkodzenia płuc,
• nie można się odurzyć większością gatunków piwa i wina z marihuany.

MARIHUANA MEDYCZNA Doświadczenia Lekarza Praktyka to książka lekko napisana, okraszona humorem, ale też chwytająca za serce i zawierająca rozsądne konkluzje. Jest pełnym empatii, obiektywnym spojrzeniem na potencjał ukryty w tak niesłusznie osądzanej roślinie, jaką jest marihuana.
O AUTORZE:Casarett_(c)Joe Chielli, Church Street Studios, Philadelphia

David Casarett, dr n. med., autor książki Shocked, lekarz, naukowiec, wykładowca w Wyższej Szkole Medycznej Parelmana na Uniwersytecie w Pensylwanii, dyrektor Narodowej Organizacji ds. Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Autor licznych artykułów i prac naukowych publikowanych w czasopismach takich jak JAMA, czy The New England Journal of Medicine. Uhonorowany wieloma nagrodami, w tym prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym przez rząd Stanów Zjednoczonych (U.S. Presidential Early Career Award for Scientists and Engineers (PECASE), nagrodą Prezydenta USA dla młodych naukowców. Mieszka w Filadelfii, w USA.


RECENZJE

Stoned to gruntowna naukowa analiza ważnego i kontrowersyjnego zagadnienia, wnosząca w nie, tak bardzo pożądany, bezemocjonalny obiektywizm. Cassaret łączy podejście naukowe i głęboko ludzkie, nie brakuje mu przy tym poczucia humoru, aby skutecznie rozwiać powszechne mity i nieporozumienia wokół medycznej marihuany. Stoned będzie niezwykle ważnym i wartościowym źródłem wiedzy dla pacjentów, pracowników opieki zdrowotnej, polityków i ustawodawców.
— Nadine Strossen, były prezydent American Civil Liberties Union – amerykańskiej organizacji non-profit której celem jest ochrona praw obywatelskich gwarantowanych przez konstytucję.


Wstrząsająca i przystępnie opowiedziana historia spotkań autora z naukowcami z pierwszej linii frontu badań i pacjentów, którzy osiągnęli spektakularne rezultaty leczenia, daje czytelnikowi intrygujący wgląd w to jak rozsądnie podchodzić do tematu tej kontrowersyjnej rośliny.
Mitch Earleywine, doktor filozofii, członek zarządu, National Organization for the Reform of Marijuana Laws - Narodowej Organizacji do Spraw Reform Prawnych Dotyczących Marihuany 


Publiczna dyskusja o leczniczych zastosowaniach marihuany budzi silne emocje. Oczekiwania chorych, obserwacje lekarzy i fascynacje badaczy ścierają się z wyrachowaniem polityków, wielkiego biznesu i niewzruszonymi opiniami moralistów. Autor prezentuje inny sposób dochodzenia prawdy o marihuanie. Opisuje historie chorych by skonfrontować je ze współczesną wiedzą medyczną i farmakologiczną. Jest to próba zrozumienia i wyjaśnienia, poznanie i akceptacja rzeczywistości bez jej osądzania. W tym aspekcie książkę można uznać za dzieło naukowe. Dużą zaletą książki jest także narracja. Książka jest ciekawa, trzyma w napięciu jak powieść przygodowa. Przeczytałem z dużym zadowoleniem. Polecam
Dr n. med. Jerzy Jarosz, Hospicjum Onkologiczne w Warszawie, Punkt Konsultacyjny Medyczna Marihuana

Tę książkę warto przeczytać. Jest stworzona zarówno dla pacjentów jak i dla lekarzy – znajdziecie w niej relacje trudnych do leczenia pacjentów, którym pomogła medyczna marihuana. Napisało ją samo życie. Wyobraźcie sobie Państwo, że macie w rodzinie osobę chorą na nowotwór lub dziecko z zespołem Dravet – genetycznie uwarunkowaną postacią padaczki, którą leczy się bardzo trudno. W obu przypadkach słyszeliście, że tym poważnie chorym w Waszych rodzinach może pomóc medyczna marihuana. Informacji na ten temat jest jednak niewiele. W tej książce możecie jednak je znaleźć. Przystępnie napisane, podane z niezbędnymi podstawami - a więc na przykład z opisem receptorów kannabinoidowych czy wewnętrznego systemu kannabinoidowego, który jest w organizmie każdego z nas. Nie ma co się długo rozpisywać na temat książki – po prostu zapraszam do lektury… 
Marek Bachański, neurolog dziecięcy, jako pierwszy w Polsce leczy medyczną marihuaną pacjentów z ciężką lekooporną padaczką.

SZCZEGÓŁY przekładu polskiego

Data wydania: maj 2016 
Wydawca: Fundacja Krok po Kroku

Tłumaczenie: Anna Bożewicz
Konsultacja naukowa: Marek Bachański - neurolog dziecięcy, dr n. med Jerzy Jarosz
Redaktor prowadząca: Joanna Mądrzak
Konsultacja merytoryczna: Bogdan Jot
Weryfikacja z oryginałem: Joanna Mądrzak
Projekt okładki, opracowanie graficzne i skład: Jacek Kujda
Liczba stron: 224
Wymiary: 170x240 mm
Okładka: broszurowa
ISBN: 978-83-944973-0-9

Opinie o produkcie (1)

20 lipca 2017

kopalnia wiedzy, już nie ma przede mną tajemnic :) Thx

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl